Пріоритетним напрямком виховання дітей та молоді в національній системі освіти є патріотичне виховання.
Але одне з значних місць належить вихованню любові і дбайливому ставленню до рідної землі – своєї “малої батьківщини”, її історії, поваги до народних традицій і звичаїв, фольклору, любові до рідної природи. Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, землі, на якій зросла… Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно вивчати його історію, мову, культуру.
Нашою «малою батьківщиною» є чарівний, казковий, загадковий Чернігівський край.
Чернігівська область – частина території північно-східної України.
Наш путівник по Чернігівщині починався з обласного центру Чернігівської області міста Чернігів, перша згадка про яке є в літописах уже у 907 році. За легендою місто отримало свою назву від свого засновника – князя Чорного.
Одвічний конкурент Києва, славетне місто, про здобуття якого мріяли вельможні князі, литовці, поляки, росіяни і, навіть, кримські татари. Одне з найбільших міст Європи в 13 ст. Місто відоме завдяки великій кількості збережених пам’яток часів Київської Русі та Гетьманщини.
Окрім Чернігова містами обласного значення є Ніжин, Новгород-Сіверський, Прилуки.
На території Чернігівської області знаходиться чимало історичних пам’яток, з яких понад 200 мають світове значення. До головних можна віднести Борисоглібський та Спаський собори, Антонієві печери та Іллінську церкву, Успенський собор, П’ятницьку церкву – у Чернігові, Густинський монастир
у с. Густиня Прилуцького району, Спасо-Преображенський монастир у Новгороді- Сіверському, собор Різдва Богородиці в Козельці, Єлецький та Троїцько-Іллінський монастирі в Чернігові.
Та найбільшу цінність мають унікальні релігійні споруди – старовинні церкви та храми Чернігівщини. Саме тут кожен може торкнутися пам'яток часів Київської Русі та на власні очі побачити шедеври архітектурного мистецтва, побудовані ще у ХІ – XVIII століттях.
Легенди про Чернігівщину та Чернігів будять уяву всіх, хто їх чув далеко за межами країни. І сьогодні в кожному куточку України ви зустрінете в історії спомин чи епізод про ці величні місця!
Тож ніяк не можна описати ці унікальні цінності в декількох рядках. Їх треба відвідувати, оглядати і насолоджуватись.

Куратор Олена Кучерявенко |