>  height=
Вітаю Вас Гость | RSS
Логін:
Пароль:

(Що це)

Меню сайту

Категорії розділу
Оголошення та новини коледжу [2045]
Навчальна робота [315]
Виховна робота [187]
Рейтингові списки [0]

Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Головна » Статті » Оголошення та новини коледжу

« Моя дивовижна Чернігівщина»

Пріоритетним напрямком виховання дітей та молоді в національній системі освіти є патріотичне виховання.

Але одне з значних місць належить вихованню любові і дбайливому ставленню до рідної землі – своєї “малої батьківщини”, її історії, поваги до народних традицій і звичаїв, фольклору, любові до рідної природи. Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, землі, на якій зросла… Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно вивчати його історію, мову, культуру.

Нашою  «малою батьківщиною» є чарівний, казковий, загадковий  Чернігівський край.

Чернігівська область – частина території  північно-східної України.

Наш путівник по Чернігівщині починався з обласного  центру Чернігівської області  міста Чернігів, перша згадка про яке є в літописах уже у 907 році. За легендою місто отримало свою назву від свого засновника – князя Чорного.

Одвічний конкурент Києва, славетне місто, про здобуття якого мріяли вельможні  князі, литовці, поляки, росіяни і, навіть, кримські татари. Одне з найбільших міст Європи в 13 ст. Місто відоме завдяки великій кількості збережених пам’яток часів Київської Русі та Гетьманщини.

 Окрім Чернігова містами обласного значення є Ніжин, Новгород-Сіверський, Прилуки.

На території Чернігівської області знаходиться чимало історичних пам’яток, з яких понад 200 мають світове значення. До головних можна віднести Борисоглібський та Спаський собори, Антонієві печери та Іллінську церкву, Успенський собор, П’ятницьку церкву – у Чернігові, Густинський монастир

у с. Густиня Прилуцького району, Спасо-Преображенський монастир у Новгороді- Сіверському, собор Різдва Богородиці в Козельці, Єлецький та Троїцько-Іллінський монастирі в Чернігові.

Та найбільшу цінність мають унікальні релігійні споруди – старовинні церкви та храми Чернігівщини. Саме тут кожен може торкнутися пам'яток часів Київської Русі та на власні очі побачити шедеври архітектурного мистецтва, побудовані ще у ХІ – XVIII століттях.

Легенди про Чернігівщину та Чернігів  будять уяву всіх, хто їх чув далеко за межами країни. І сьогодні в кожному куточку України ви зустрінете в історії спомин чи епізод про ці величні місця!

Тож ніяк не можна описати ці унікальні цінності в декількох рядках. Їх треба відвідувати, оглядати і насолоджуватись.

  

Куратор  Олена Кучерявенко

Категорія: Оголошення та новини коледжу | Додав: vipkaua98 (27 May 2022)
Переглядів: 39 | Рейтинг: 0.0/0 |

Онлайн рапортичка

Відскануй