> height=
Вітаю Вас Гость | RSS
Логін:
Пароль:

(Що це)

Меню сайту

Категорії розділу
Оголошення та новини коледжу [1732]
Навчальна робота [305]
Виховна робота [187]
Рейтингові списки [0]

Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Головна » Статті » Оголошення та новини коледжу

У категорії матеріалів: 1732
Показано матеріалів: 1-10
Сторінки: 1 2 3 ... 173 174 »

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

Питання безпеки в мережі Інтернет більш ніж актуальне на сьогодні. Вдосконалення інформаційних технологій створює умови для ефективного розвитку сучасного суспільства. Комунікаційні засоби стали невід’ємною складовою життя людей у всіх сферах діяльності. Мобільні телефони, комп’ютери та Інтернет всі ці засоби розширюють комунікаційні, просторові й часові межі, розкривають нові можливості для спілкування, освіти, праці, відпочинку та творчої самореалізації особистості. 24 лютого проведено відкритий гурток дискусію «Феміда» на тему: «Як не стати жертвою Інтернет. Правила безпечної поведінки в Інтернет-мережі».

Під час засідання гуртківці поглиблили знання з медіаграмотності та засвоїли терміни медіатексту в ході жвавої дискусії, оволоділи базовими технологіями запобігання впливу маніпулятивних та пропагандистських медіа повідомлень та критичного аналізу медіатекстів.

  

 

Ольга Науменко, керівник гуртка «Феміда»

 

 

 

 

Оголошення та новини коледжу | Просмотров: 7 | Добавил: verteletsky93 | Дата: Вчора

Творіть добро і лихо не спочине.

Творіть добро, бо має бути так —

Якщо ти добра від душі людина —

Добро добром повернеться хоч як... 

 

Під таким гаслом пройшов виховний захід у стінах навчального закладу. Тема виховної години досить актуальна. Актуальна тому, що кожне покоління завжди залишає свій слід або вносить посильний внесок в моральну скарбницю суспільства, розширюючи поняття обов'язку, честі, совісті. Поняття добра і зла, людяності, гуманізму.

Є красива легенда, що коли народжується дитина, Бог запалює на небі нову зірку і посилає до дитинки янгола-охоронця. Увісні янгол цілує дитя тричі: у чоло -аби воно зростало розумним; у личко - щоб було красивим, у серце -аби здоров'я, любов та доброта поселилися у його тілі і душі. А наскільки збережеться у серці доброта впродовж життя, залежить від кожного з нас... 

В кожній людині - невичерпний запас розуму, таланту, доброти, тільки часом все це наче плівкою покрите, і достатньо буває цю плівку трішки надірвати. Сьогодні гуманізм виступає не як високе чуття, а як реальна сила, радість.

На доказ цих слів кожен з нас має прозвітуватися, перш за все - перед собою, про добрі вчинки, які він здійснив протягом останнього року, або навіть вчора чи сьогодні.

  

  

  

Викладач С.М. Руднєва

 

Оголошення та новини коледжу | Просмотров: 5 | Добавил: verteletsky93 | Дата: 23 Лютого 2021

В рамках проведення тижня соціально-гуманітарних дисциплін у спортивній залі коледжу відбулося спортивне свято «Старти надій». В напруженій та дуже цікавій боротьбі змагалися студенти груп №1, №2, №3. Вправність та вміння учасників оцінювала суддівська бригада студентської ради коледжу.

По результатах трьох етапів змагань І місце виборола  група №3, ІІ місце команда  групи № 1, третіми були студенти групи № 2.

Команди-учасники нагороджені грамотами студентської ради коледжу.

 

 

 

В. П. Птуха, керівник фізичного виховання

Оголошення та новини коледжу | Просмотров: 9 | Добавил: verteletsky93 | Дата: 23 Лютого 2021

В рамках тижня комісії соціально-гуманітарних дисциплін, який розпочався 22 лютого, відбулася Міжвузівська студентсько-учнівська науково-практична конференція «Поки жива мова в устах народу, до того часу живий і народ», приурочена до Міжнародного дня рідної мови.

Під час роботи конференції студенти розкрили актуальні питання мовної політики та культури в Україні, визначили  й проаналізували сучасні виклики мовної освіти, з’ясували методики розв’язання окремих проблем та окреслили шляхи  популяризації української мови серед молоді.

Усі учасники  конференції погодилися зі словами, що були сказані у підсумку спільної роботи.  Людина інтелектуальна, свідома мусить розуміти, що знання мови дає їй нові можливості. Рідними можуть бути і дві мови — мова рідної матері й мова рідної держави, а тим більше як вони є спорідненими, одного кореня.   Модератори конференції звернулися до студентів із проханням усвідомити, що вони,  сучасна молодь, — нова генерація українців, котра здатна змінити країну, і для цього необхідна  повага до  мови як  державницького атрибуту.

  

  

Наталія Суліменко, викладач

Оголошення та новини коледжу | Просмотров: 10 | Добавил: vipkaua98 | Дата: 22 Лютого 2021

Нації вмирають не від інфаркту.

Спочатку їм відбирає мову

                                                         Ліна Костенко

Світова спільнота 21 лютого відзначає Міжнародний день рідної мови

Міжнародний день рідної мови був проголошений з ініціативи Бангладеш і затверджений на Генеральній конференції ЮНЕСКО в 1999 році. День рідної мови відзначається в усьому світі з 2000 року. Свято, якому у 2020-му виповнюється 20 років, покликане нагадати про лінгвістичне і культурне розмаїття і багатомовність світу. Історія цього свята сягає  21 лютого 1952 року, коли студенти-демонстранти у Східному Пакистані були розстріляні за те, що вимагали визнати бенгальську мову однією з державних мов країни. На той час у країні офіційною була визнана мова урду, якою послугувалися лише 3% населення.

10 цікавих фактів про українську мову від волонтерського руху Мова — ДНК нації

 • Як зазначається, сучасна українська мова має близько 256 тисяч слів.
 • За лексичним запасом найбільш близькою до української мови є білоруська — 84% спільної лексики. Далі йдуть польська і сербська (70% і 68% відповідно) і лише потім — російська (62%). До речі, якщо порівнювати фонетику й граматику, то українська має від 22 до 29 спільних рис з білоруською, чеською, словацькою й польською мовами, а з російською тільки 11.
 • В українській мові, на відміну від решти східнослов'янських мов, іменник має 7 відмінків, один з яких — кличний.
 • У 448 р. візантійський історик Пріск Панійський, перебуваючи в таборі гунського володаря Аттіли на території сучасної України, записав слова «мед» і «страва». Це була перша згадка українських слів.
 • Українську мову в різні історичні періоди називали по-різному: про́ста, руська, русинська, козацька тощо. Історично найуживанішою назвою української мови до середини XIX ст. була назва «руська мова».
 • В українській мові найбільша кількість слів починається на літеру «П».
 • Найменш уживаною літерою українського алфавіту є літера «Ф».
 • В українській мові безліч синонімів. Наприклад, слово «горизонт» має 12 синонімів: обрій, небозвід, небосхил, крайнебо, круговид, кругозір, кругогляд, виднокруг, видноколо, виднокрай, небокрай, овид.
 • Назви всіх дитинчат тварин є іменниками середнього роду: теля, котеня, жабеня.
 • Українська мова багата на зменшувальні форми. Зменшувальну форму має навіть слово «вороги» — «вороженьки».
 • Як повідомляв Укрінформ, Міжнародний день рідної мови був встановлений у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.
 • Історія дня, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила мітингувальників (це були переважно студенти), які висловлювали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної – бенгальської, мови. Після проголошення незалежності Бангладеш у 1971 році, цей день відзначають в країні як день мучеників, вшановуючи пам’ять загиблих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.
 • За даними ЮНЕСКО, у світі існує близько 6000 мов, 43% з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови. Лише в Європі небезпека загрожує 30 мовам, а 13 із них перебувають на межі зникнення.
 • Читайте також: Мова об’єднує, розмаїття збагачує: роль і місце державної мови та інших мов в Україні
 • Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.
 • Варто нагадати, що згідно з Статтею 10 Конституції України «Державною мовою в Україні є українська мова». Але в Україні є також і мови, які знаходяться на межі зникнення: зокрема, два діалекти ромської мови, кримчацька, урумська мови, а також галицький діалект караїмської мови.
Оголошення та новини коледжу | Просмотров: 10 | Добавил: vipkaua98 | Дата: 22 Лютого 2021

18-19 лютого на базі Відокремленого структурного підрозділу «Фаховий коледж транспорту та комп'ютерних технологій Національного університету «Чернігівська політехніка» відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні стратегії формування українськомовної особистості» (до Міжнародного дня рідної мови). Конференція проходила у режимі онлайн. У цьому заході взяла участь викладач комісії соціально-гуманітарних дисциплін Суліменко Н.М. з темою доповіді «Інформаційні технології у вивченні дисциплін філологічного циклу».

  

 

 

 

 

Оголошення та новини коледжу | Просмотров: 14 | Добавил: vipkaua98 | Дата: 19 Лютого 2021

Мабуть нема в Україні такої людини, яка б не читала віршів Тараса Григоровича Шевченка. У кожного своє розуміння його творів. Але для всіх українців Шевченко є генієм, явищем великим і вічним в історії нашої держави.

Цього року  відбувся ХІ Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Конкурс започаткований як щорічний загальнонаціональний захід, і добре відомий сьогодні не лише в Україні, а й за її межами. Щорічно він перетворюється на великий марафон, упродовж якого юнаки і дівчата змагаються за звання кращих знавців української мови і літератури.

З метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, конкурс проведено в дистанційному форматі.

У І етапі конкурсу взяла участь студентка ІІ курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» Микал Вероніка. Бажаємо творчої наснаги й подальших успіхів!

Суліменко Наталія, викладач

 

 

Оголошення та новини коледжу | Просмотров: 18 | Добавил: vipkaua98 | Дата: 17 Лютого 2021

В рамках академічної співпраці з Університетом WSG (м. Бидгощ, Польща) відбувся профорієнтаційний захід «Навчання без кордонів», на якому директором представництва Олексієм Докучаєвим були презентовані освітні програми  університету, представлені успішні кейси із розвитку закладу, зосереджена увага на отримання подвійних дипломів та перспективи навчання студентів коледжу в Польщі. Закріплення отриманих знань пройшло шляхом участі студентів коледжу очно та учнів шкіл онлайн в тренінгах з логістики  «Логістика – професія майбутнього» (др. Вадим Орел) та «Польська легко» (Марія Калайда).  На завершення зустрічі студенти відвідали онлайн – урок «Основи туризму» (Олена Салій).

Дякуємо Олексію Докучаєву та викладачам університету за зустріч, яка відбулася в доброзичливій і теплій атмосфері.

 

Юлія Петренко, заступник директора з навчально-виховної роботи

 

 

Оголошення та новини коледжу | Просмотров: 27 | Добавил: verteletsky93 | Дата: 15 Лютого 2021

І ось таке свято є, є такий день – День Святого Валентина. Це  Свято всіх Закоханих.

Кохання – одне з піднесених, шляхетних і прекрасних почуттів! Без нього наше життя неможливе!

Напередодні улюбленого свята молоді в коледжі працювала ПОШТА ЗАКОХАНИХ. Кожен бажаючий мав змогу надіслати валентинку з гарними побажаннями, освідчитися в коханні… Найбільше валентинок зібрала студентка групи  М-21 Діана Василенко, а  студенти групи П-31 та М-31 отримали солодкі сюрпризи від куратора Світлани Руднєвої.

Кохання – це щастя!

Це випадок Долі!

Кохання – життя!

Це сльози по скроні!

Це радість! Це смуток!

Вологі долоні!

Це стукіт сердець!

Смс в телефоні!

Кохання – це те, чого

варте життя!

Кохання – це ти!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Юлія Петренко, заступник директора з навчально-виховної роботи

 

Оголошення та новини коледжу | Просмотров: 30 | Добавил: verteletsky93 | Дата: 12 Лютого 2021

12 лютого 2021 року студенти – випускники спеціальності «Агрономія» прийняли участь у відкритій онлайн-лекції «Можливості фінансування агробізнесу: 1% вексель Bayer», яку проводила Ольга Бігун, менеджерка з маркетингових програм ТОВ «Байєр». Лекція проведена в рамках новітнього проєкту «Агрокебети» за участі реальних практиків  агробізнесу.

Під час лекції студенти ознайомилися з особливостями фінансування агарної діяльності, існуючими варіантами фінансування  та векселювання, а також з пропозиціями, що існують на даний час на ринку.

  

Леденко О.П, викладач

Оголошення та новини коледжу | Просмотров: 23 | Добавил: verteletsky93 | Дата: 12 Лютого 2021


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання