>  height=
Вітаю Вас Гость | RSS
Логін:
Пароль:

(Що це)

Меню сайту

Категорії розділу
Про коледж
оголошення та новини коледжу
Виховна робота
Навчальна робота

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 

Про Коледж

null

 

     У 2021 році «ALMA MATER» багатьох поколінь студентів ВСП «Бобровицький фаховий коледж імені О. Майнової Національного університету біоресурсів і природокористування України» піднімається на 130 сходинку років. Для історії – цей термін невеликий, а для навчального закладу – пора розквіту. Але якщо прожиті колективом роки спроектувати на події, на людські долі, то вийде велика і цікава історія.

    Початок навчальному закладу поклала поміщиця Олександра Олександрівна Майнова, вінцем благодійних справ якої став духовний заповіт 4 квітня 1875 року. Вона заповіла маєток і 118 десятин у Бронницькому повіті Московської губернії та 492 десятини в Козелецькому повіті Чернігівської губернії на відкриття під Щаснівкою сільськогосподарського та ремісничого училища. Відомо, що після її смерті (1876р.) воля не скоро була виконана, тому що при складання заповіту не був зазначений конкретний спадкоємець. За рішенням Чернігівського окружного суду право на спадщину було визнано за казною. Проте довгі 15 років воля заповідачки не була здійснена. З міністерства не надходили розпорядження про виконання заповіту, змінювалися керуючі, в результаті зловживань пропали 12 тис. крб., які Олександра Майнова заповідала на стипендії, не вистачало коштів на розширення господарства.

      Лише 30 листопада 1891 року була відкрита сільськогосподарська і реміснича школа І розряду, названа на честь заповідачки Майнівською.

     01 вересня 1911 року школу було реорганізовано у Майнівське нижче сільськогосподарське училище, яке готувало учнів до практичної сільськогосподарської діяльності.

     В зв’язку з реформами в освіті з 1920 року навчальний заклад дістав назву Майнівський технікум імені Тімірязєва. Він став вищим навчальним закладом, на навчання до нього приймали лише тих, хто свого часу закінчив гімназію, мав відповідну підготовку. До викладацької роботи залучались висококваліфіковані кадри з вищих навчальних закладів Києва. Але даний тип навчальних закладів довго не проіснував і 1930 року відбувається чергова реорганізація. На перший план тепер уже в зоотехнічному технікумі виходять зоотехнічні спеціальності. То був нелегкий час. Голодний – 33-й… І лише на кінець 30-х років життя в навчальному закладі дещо нормалізувалося, поліпшились умови навчання. Студенти одержували стипендії, діяла каса взаємодопомоги, працювали гуртки, художня самодіяльність, відбувались різні культурні заходи. Та недарма ж кажуть, що лихо одне не приходить. Війна раптово обірвала юність і лягла тяжким тягарем на серце кожного студента технікуму. Багато випускників технікуму воювало на фронтах Великої Вітчизняної війни.

     Відновилось навчання у зоотехнікумі в жовтні 1944 року. Цей рік для Майнівки став роком відродження нових надій. Найважче було пережити зиму 1944-1945 років, коли не опалювалися ні навчальний корпус, ні гуртожиток, лютував голод. І в таких умовах потрібно було готувати спеціалістів, виховувати, вселяти віру в краще майбутнє.

    Істинні викладачі допомагали учням за будь-яких обставин залишатись людьми. Це, передусім, І.М. Тюткало – педагог з великої літери, викладач хімії, автор двох підручників для середніх спеціальних закладів. Поруч з ним працювали безмежно віддані своїй справі подружжя Хайнацьких, У.К. Синявська, Н.О. Толмачова, І.Є. Пономаренко, Є.К. Криницький та інші.

     У липні 1964 року за рішенням Ради Міністрів УРСР на базі Майнівського зооветтехнікуму та племрадгоспу «Дружба» був організований Майнівський радгосп-технікум, який в 1980 р. перейменований в Бобровицький радгосп-технікум. Був відкритий доступ учнів на всі об’єкти господарства, за ними закріплювалися робочі місця на фермах, під керівництвом спеціалістів та досвідчених майстрів вони мали змогу набувати необхідних навичок, опановувати передові методи в тваринництві.

    В 1970 році директором радгоспу-технікуму став Л.Г. Яковишин, нині Герой України, професор хліборобської справи. Грамотний, енергійний керівник відразу ж почав згуртовувати біля себе ініціативних, ділових спеціалістів. Одночасно за змінами на різних ділянках виробництва почалися зміни в самому технікумі. На той час уже встигли заявити про себе викладачі: П.І.Капінос, М.Ф.Мартишевська, В.А.Конішевський, Г.Л.Капінос, Ю.А.Бабійчук, Н.С. Змігродська, А.Т.Вовк, Н.В.Бабійчук, П.І.Дмитренко, Е.І.Черняков, В.В.Змігродський. В педагогічному колективі сформувався сприятливий психологічний клімат, який допомагав успішно долати перешкоди і досягати хороших успіхів у навчальній діяльності.

      З 1972 р. до 1997 р. заступником директора з навчальної роботи працювала В.О. Чернякова – компетентний, відповідальний керівник, людина з неспокійною вдачою, ділова і принципова, мудра і гуманна.

      З 1 вересня 1978 р. радгосп-технікум починає функціонувати в м. Бобровиця, продовжуючи власні традиції своїх попередників. З його стін на лани і ферми щорічно йшло більше 300 спеціалістів середньої кваліфікації.

     В 1997 р. в результаті ліквідації Бобровицького радгоспу-технікуму створено Бобровицький державний сільськогосподарський технікум. Починаючи з 1998 р. директором технікум стала О.В. Гордієнко.

  В 2004 р. відбулась реорганізація Бобровицького державного аграрно-економічного технікуму шляхом приєднання до Національного аграрного університету.

Згідно з наказом від 03.03.2007 р. №110 технікум був перейменований на ВСП НАУ «Бобровицький коледж економіки та менеджменту ім. О.Майнової».

     З 2008 р. - ВП НУБіП України «Бобровицький коледж економіки та менеджменту ім. О.Майнової».

     З 2020р. - ВСП "Бобровицький фаховий коледж імені О. Майнової Національного університету біоресурсів і природокористування України" 

    Сьогодні коледж – конкурентоспроможний навчальний заклад аграрно-економічного профілю. Основними напрямами його діяльності є: підготовка молодших спеціалістів за державним замовленням і договірними зобов’язаннями зі спеціальностей: «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Фінанси, банківська справа та страхування», «Облік і оподаткування», «Менеджмент», «Агрономія», «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва», «Лісове господарство». Надання повної загальної середньої освіти, надання професійно-технічної освіти за робітничими професіями «Озеленювач», «Бджоляр», «Лісоруб», «Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних», «Контролер - касир» ; забезпечення діяльності Міжкафедральної навчальної лабораторії на базі НУБіП України з підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Бакалавр»; інформаційно-консультативна, культурно-освітня, методична, фінансово-господарська, виробнича діяльність; проведення профорієнтаційної роботи.

     Осввітній процес забезпечують 32 викладачі, які мають відповідну фахову освіту та досвід роботи: 22 викладачі мають вищу категорію, з них 16 викладачі - методисти, 1 – старший викладач. Серед викладачів є кандидати сільськогосподарських наук.

     Педагогічний колектив коледжу – це живий організм, що розвивається з юнацьким завзяттям. Співпраця різних поколінь педагогів забезпечує в кінцевому результаті те, що ВСП "Бобровицький фаховйи коледж імені О. Майнової Національного університету біоресурсів і природокористування України" продовжує бути носієм передових педагогічних ідей, авторитетним центром підготовки високоосвічених кадрів.

 

 

Історичний шлях

Дата

Документ

Назва навчального закладу

4 квітня 1875 р.

Журнал «Земские ведомости», 1887 р.

Заповіт поміщиці Олександри Олександрівни Майнової

30 листопада 1891 р.

Міністерство землеробства і державного майна, Положення Державної Ради 27.12.1883 р.

Майнівська сільськогосподарська і реміснича школа I розряду

1 серпня 1911 р.

Міністерство землеробства 01.08.1911 р.

Майнівське сільськогосподарське училище

25 серпня 1920 р.

Постанова Чернігівського губернського земського відділу від 25.08.1920 р.

Майнівський технікум ім. Тімірязєва

1930 р.

---

Майнівський зооветтехнікум

19 серпня 1964 р.

Наказ Міністерства сільського господарства УРСР від 19.08.1964 р. № 228

Майнівський радгосп-технікум

21 липня 1980 р.

Розпорядження Ради Міністерства УРСР від 21.07.1980 р. № 442-р

Бобровицький радгосп-технікум

3 лютого 1997 р.

Наказ Міністерства сільського господарства України від 03.02.1997 р.№24

Бобровицький державний сільськогосподарський технікум

4 березня 2004 р.

Наказ Міністерства аграрної політики України від 04.03.2004 № 62

Бобровицький державний аграрно-економічний технікум

19 січня 2006 р.

Розпорядження Кабінету Міністерства України від 07.12.2005 р. № 497-р Наказ Міністерства аграрної політики України від 30.12.2005 р. № 774/1811

Наказ ректора НАУ від 19.01.2006 р. № 20

Відокремлений структурний підрозділ НАУ «Бобровицький аграрно-економічний технікум»

3 березня 2007 р.

Наказ ректора НАУ від 03.03.2007 р. № 110

Відокремлений структурний підрозділ Національного аграрного університету «Бобровицький коледж економіки та менеджменту ім. О. Майнової»

15 грудня 2008 р.

Наказ НУБіП України від 15.12.2008 р. № 827

Відокремлений структурний підрозділ Національного університету біоресурсів і природокористування України «Бобровицький коледж економіки та менеджменту ім. О. Майнової»

28 травня 2020 р.

Наказ МОН України від 28.05.2020 р. № 708 

Відокремлений структурний підрозділ "Бобровицький фаховий коледж імені О. Майнової Націоналного університету біоресурсів і природокористування України"

Символіка ВСП "Бобровицький фаховий коледж імені О. Майнової Національного університету біоресурсів і природокористування України "
 
                        
 
        
Символіка циклових комісій   
Комісія технологічних та лісотехнічних дисциплін
Циклова комісія економічно-облікових дисциплін
Циклова комісія математичних та природничо-наукових дисциплін
Циклова комісія соціально-гуманітарних дисциплін
 
 

Онлайн рапортичка

Відскануй